…:: MAHMUT TOPTAŞ ::… SİNEAD O’CONNOR’UN ŞÜHEDA SADAKAT OLMASI 18/ 09/2019 Çarşamba

Tarafından   18 Eylül 2019

…:: MAHMUT TOPTAŞ ::…

SİNEAD O’CONNOR’UN ŞÜHEDA SADAKAT OLMASI

18/09/2019 Çarşamba

Dünkü makalemde Batının bütün siyasilerinin, askerlerinin, haber ajanslarının yalana, iftiraya sarılarak içimizden sayıları batıyla kıyaslandığında binde bir bile olmayan, suçluların bazı Müslümanlar tarafından meydana gelen yanlışları büyüteçle gözlere sokarak İslam’ı karalamaya ve yayılmasını engellemeye çalıştıklarını ama başaramadıklarını yazmıştım dünkü makalemi okuduktan sonra bunu okursanız daha iyi anlaşılır ama ben dünkü yazımın bir yerinde şöyle demiştim:

“Sonra bizim içimizden en fazla suç işleyen bin kişiyi lekeliyorlar.

Avrupalı kendine bir bakıyor bu söylenenlerin hepsi kendisinde var.

Halkın çoğunluğu bu suçu işlediğinden yasak kanununu kaldırıverdiklerini bilir ve tenkit edilen İslam’ın doğru, kendilerinin yanlış olduğunu görür de ondan Müslüman olur.

İbnelik, Yahudilere göre de, Hristiyanlara göre de, eskiden batı hukukuna göre de yasak idi.

Bir gün geldi bu suçu işleyenler, kanun koyuculukta öne geçtiler ve yasağı kaldırıverdiler.

Ama Avrupa halkının çoğunluğu, oğlunun ibne olmasını istemediğinden, Müslüman çocuklardan İslami eğitim alanlar arasında bu pislik görülmediğinden İslam’a giriyorlar.

Fransızca kitaplar terceme eden bir dostum, her sene Paris’te birkaç gün kalır.

Yazarlardan bir çoğuna “ibnelerin ilanlarından rahatsız oluyor musunuz” sorusuna “Evet oluyoruz ama bunu makalelerimizde yazamıyoruz” diyorlar.”

İşte bu makalem yayınlandığı dün, Hürriyet gazetesinde İrlanda asıllı şarkıcı bir hanımın Müslüman olduğu, tesettüre girdiği haberi vardı.

Habere göre ‘Nothing Compares 2 U’ şarkısıyla Grammy ödülüne layık görüldüğü halde ödülü kabul etmediğini yazıyordu.

Katolik kilisesinin çocuk tacizlerini boykot etmek için televizyonda canlı yayında 1992 yılında Papanın resmini yırttığı ve Müslüman olduğunu yazıyordu.

Eski adı Sinead O’Connor olan hanım, Şüheda Sadakat adını alır.

“Sinead O’Connor, 1992’de NBC televizyonunda katıldığı “Saturday Night Live” programında Papa II. Jean Paul’un resmini yırtmış ve büyük sansasyona neden olmuştu. Bunu neden yaptığı sorulduğunda O’Connor şöyle yanıt veriyor: “Bu, bir anlamda kilisenin sırlarını ve yalanlarını yırtıp atmaktı. İrlanda’da kiliselerde çocuklar tacize uğruyor ve olaylar hep hasıraltı ediliyor. Tavrım bir kişiye yönelik değil, kiliseye yönelikti.

O’Connor, “Müslüman olduğum için gurur duyuyorum. Bu, her akıllı ilahiyatçının doğal olarak varacağı bir sonuç. Tüm kutsal yazıtlar bizi İslam’a götürüyor. İslam tüm diğer kutsal kitapları gereksiz kılıyor.” İnternet Hürriyet 17.09.2019

Allah celle celalüh, sekiz milyar insana da İslam’ı nasip etsin de Asr-ı Saadetteki gibi suç oranı neredeyse sıfıra insin.

İlahi adalet, hava gibi her evin vazgeçilmezi olsun, ama yine hava gibi mutluluk verdiği halde varlığı hissedilmesin.

https://soundcloud.com/erbakan/192-kuran-i-kerim-hud-suresi-096-111-sifa-tefsiri-mahmut-toptas

#MahmutToptas #Mhmt190918

(4)

Loading Facebook Comments ...