MAHMUT TOPTAŞ – MÜSLÜMAN HALKLAR ARASINDA MUHABBET VAR – 26/03/2018

Tarafından   26 Mart 2018

MAHMUT TOPTAŞ – MÜSLÜMAN HALKLAR ARASINDA MUHABBET VAR – 26/03/2018

İki aile arasında kan davası sürerken iki aileden bir kızla bir oğlanın birbirlerini sevmesi ve zorlukları aşarak evlenmeyi ve iki ailenin düğünde el sıkışmalarını sağlaması vardır.

İki köy muhtarı arasında köy sınır kavgası ve adliyeye intikal eden sınır davası sürerken iki köy halkının dostluk, arkadaşlık, kardeşlik, ticaret ilişkilerinin devam etmesi de vardır.

Devletler arasındaki kırgınlıklarda da durum öyledir.

Devlet, Krallık, Şahlık, Padişahlık, Demokrasi ile de yönetilse, yöneten insandır.

İnsan da sever, söver, barışır, savaşır….

Ama halklar, sayıca yönetenlerden daha fazla olduğundan onların akıl, fikir, karar ortalaması, yönetenlerinkinden daha isabetli olur.

Suriye yönetimi ile aramızda kırgınlık olsa da halklarıyla muhabbet devam ediyor.

Suud yönetimi, görüntüde Amerika cephesinde görülse de halkı ile halkımız, Kabe etrafında ayçiçeği tanelerinin kurs şeklindeki tablada dizilişi gibi, hem Mekke’de hem yuvarlak dünyamızın her tarafında dirsek temasında, halk olarak Hakkın huzurunda beş vakit kıyama kalkarak bağlılık tekmili veriyoruz.

Batı bütün gücüyle bizim İran’la kapışmamızı istemesine rağmen, yüzlerce yıldır savaşmamışız.

İran’da başı sıkışan rejim muhalifi Türkiye’ye sığındığı gibi, Türkiye’de sıkışanlar da İran’a sığınır.

Bu arada batıya sığınan vatandaşlarımızla Halkı Müslüman ülkelere sığınanlar arasında da bir çok farklar vardır.

Fatih Sultanın Mehmet’in oğlu Cem Sultan, batıya sığınır ama şimdi neslinden bir tek Müslüman kalmamıştır.

Yüzyıl önce batıya sığınan Osmanoğulları ile Suriye, Lübnan, Mısır, Ürdün gibi yerlere sığınanlar arasındaki farkı da görüyoruz.

Uzağa gitmeye gerek yok. 1945 de Alman harbinde Almanya’nın yanında yer alan Rus Tatarlarından 20 bin tanesi Almanya’ya alınmış ve her bir aile, ayrı köylere yerleştirilmiş. Şu anda bunlardan sağlam kalan insanlar parmakla gösterilir hale gelmişler. Çoğunluk kimliğini kaybetmiş.

“Batılılar canlı canlı insanları yakıyorlar” diye başlık atsam bir çok Müslüman buna tepki gösterir.

#MahmutToptas #Mhmt180326

Peki Cem sultanın neslinin hepsi Hıristiyan olmuşlar. “Onlar, cehennemde yanacaklar ve bu işlemi de batılılar, krallarıyla ve papazlarıyla birlikte yaptılar” desem ve delil olarak:
إِنَّ الَّذِينَ كَفَرُوا مِنْ أَهْلِ الْكِتَابِ وَالْمُشْرِكِينَ فِي نَارِ جَهَنَّمَ خَالِدِينَ فِيهَا أُولَئِكَ هُمْ شَرُّ الْبَرِيَّةِ

“Şüphesiz ehli kitap ve müşriklerden olan kâfirler cehennem ateşinin içindedirler ve ebedî olarak orada kalıcıdırlar. İşte onlar yaratılanların en şerlisi/kötüsüdürler.” (Beyyine süresi ayet 98/6) ayetini getirsem ne derler acaba?

Bunlar yalnız bizi gavur edip cehenneme göndermek için uğraşmıyorlar, kendi çocuklarını da yakmak için on binlerce Euro harcıyorlar.

Biz, Müslümanlar, bütün insanlığın Müslüman olması için can ve malımızı bu yola koyan rahmet peygamberinin rahmet ümmetiyiz.

Halklar olarak aramıza hiçbir şeytanlaşmış insanın girmesine fırsat vermeyiz, safları sık tutmaya çalışırız.

Başta Kızılay olmak üzere bu günlerde bir çok dernek ve vakfın dünya genelinde, batı sömürüsüne uğrayarak zulme uğrayan bütün insanlara ve Müslümanlara yardım eli uzatarak el ele vererek çalışmaları, halklar olarak birlik ve beraberliğimizin işaretidir, alametidir, nişanıdır.

Krallar hariç, Müslüman halkın tamamı, Türkiye Müslümanlarının yanındadır, bu böyle biline ve ona göre herket edile.

(25)

Loading Facebook Comments ...