…:: MAHMUT TOPTAŞ ::… BUNDAN SONRA BİZİ KİMSE TUTAMAZ 31/10/2019 Perşembe

Tarafından   2 Kasım 2019

…:: MAHMUT TOPTAŞ ::…

BUNDAN SONRA BİZİ KİMSE TUTAMAZ

31/10/2019 Perşembe

Hep iyimsersin, buyur, Amerika’nın dostluk gösterisinde Cumhuriyetçiler ile Demokratlar birleştiler ve Temsilciler Meclisinde Suriye’de çöreklenen teröristlere karşı yapılan Barış Pınarı harekatı nedeniyle Türkiye’ye yaptırım tasarısında 11 hayır oyuna karşı 405 Evet çıkmış.

“Buyur bu karara da olumlu bir yorum getir” diyene:

Türkiye’de çok değerli hocalarımız, aklı başında Müslümanlarımız, yüz yıldır değil, Kanuniden bu yana en fazla üzerinde durdukları ayetlerden bazıları şunlardı:

Önce bütün Müslümanların İslam dininden çıkmaları için çalışırlar ayeti:

وَدُّوا لَوْ تَكْفُرُونَ كَمَا كَفَرُوا فَتَكُونُونَ سَوَاءً فَلَا تَتَّخِذُوا مِنْهُمْ أَوْلِيَاءَ حَتَّى يُهَاجِرُوا فِي سَبِيلِ اللَّهِ فَإِنْ تَوَلَّوْا فَخُذُوهُمْ وَاقْتُلُوهُمْ حَيْثُ وَجَدْتُمُوهُمْ وَلَا تَتَّخِذُوا مِنْهُمْ وَلِيًّا وَلَا نَصِيرًا

“Onlar, kendileri inkâr ettikleri gibi sizin de inkâr etmenizi, onlarla denk olmanızı isterler. Onlar Allah yolunda hicret edinceye kadar, onlardan dost ve yönetici edinmeyiniz. Eğer yüz çevirirlerse onları yakalayın, nerede bulursanız onları öldürün. Onlardan dost ve yardımcı edinmeyin.” (Nisa süresi ayet 4/89)

Onlara itaat etme, yani neyi nasıl yapacağın konusunda onların İslama aykırı kararlarına uyma:

يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آَمَنُوا إِنْ تُطِيعُوا فَرِيقًا مِنَ الَّذِينَ أُوتُوا الْكِتَابَ يَرُدُّوكُمْ بَعْدَ إِيمَانِكُمْ كَافِرِينَ

“Ey iman edenler, eğer kitap verilenlerden herhangi bir guruba boyun eğerseniz, sizi imanınızdan sonra kâfirler olarak geri çevirirler.” (Al-i Imran süresi ayet 3/100)

وَدَّ كَثِيرٌ مِنْ أَهْلِ الْكِتَابِ لَوْ يَرُدُّونَكُمْ مِنْ بَعْدِ إِيمَانِكُمْ كُفَّارًا حَسَدًا مِنْ عِنْدِ أَنْفُسِهِمْ مِنْ بَعْدِ مَا تَبَيَّنَ لَهُمُ الْحَقُّ فَاعْفُوا وَاصْفَحُوا حَتَّى يَأْتِيَ اللَّهُ بِأَمْرِهِ إِنَّ اللَّهَ عَلَى كُلِّ شَيْءٍ قَدِيرٌ (109)

109 Ehli kitaptan çoğu, gerçek kendilerine açıklandıktan sonra nefislerindeki haset nedeniyle sizi imandan sonra küfre çevirmek isterler. Fakat size Allah’ın emri gelinceye kadar onları bırakın ve afvedin. Şüphesiz Allah her şeye kadirdir.”(Bakara süresi ayet 2/109)

İki yüz yıllık gavurlaştırma tarihimizden bahsetmiyorum. Günümüzde en fazla uğraşılan Bakanlık Milli Eğitim Bakanlığıdır.

Ve bu günlerde gazete haberlerine göre Masonların birinci derecede el attığı söyleniyor.

Ehli kitabı dost edinmeyin dediği halde iki yüz yıl içinde bazı yöneticilerimiz, bileğine, aklına güvenerek ayetleri gözardı etmişlerdi ve sonunda ayetlerin dediği yere geliverdiler.

يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آَمَنُوا لَا تَتَّخِذُوا الْيَهُودَ وَالنَّصَارَى أَوْلِيَاءَ بَعْضُهُمْ أَوْلِيَاءُ بَعْضٍ وَمَنْ يَتَوَلَّهُمْ مِنْكُمْ فَإِنَّهُ مِنْهُمْ إِنَّ اللَّهَ لَا يَهْدِي الْقَوْمَ الظَّالِمِينَ

“Ey iman edenler, Yahudi ve Hıristiyanları (idareci) dost edinmeyin. Onlar birbirlerinin dostudur (idarecisidir.) Sizden kim onları (idareci) dost edinirse muhakkak o, onlardandır. Allah zalim toplumlara yol göstermez.

فَتَرَى الَّذِينَ فِي قُلُوبِهِمْ مَرَضٌ يُسَارِعُونَ فِيهِمْ يَقُولُونَ نَخْشَى أَنْ تُصِيبَنَا دَائِرَةٌ فَعَسَى اللَّهُ أَنْ يَأْتِيَ بِالْفَتْحِ أَوْ أَمْرٍ مِنْ عِنْدِهِ فَيُصْبِحُوا عَلَى مَا أَسَرُّوا فِي أَنْفُسِهِمْ نَادِمِينَ

“Kalplerinde hastalık bulunanların “Bize bir belâ gelmesinden korkarız” diyerek onların (Yahudi ve Hıristiyanların) arasında koşuşturduklarını görürsün. Umulur ki Allah bir fetih veya kendi katından bir emir getirir de içlerinde gizlediklerine pişman olurlar.” (Maide süresi ayet 5/51-52)

يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آَمَنُوا لَا تَتَّخِذُوا بِطَانَةً مِنْ دُونِكُمْ لَا يَأْلُونَكُمْ خَبَالًا وَدُّوا مَا عَنِتُّمْ قَدْ بَدَتِ الْبَغْضَاءُ مِنْ أَفْوَاهِهِمْ وَمَا تُخْفِي صُدُورُهُمْ أَكْبَرُ قَدْ بَيَّنَّا لَكُمُ الْآَيَاتِ إِنْ كُنْتُمْ تَعْقِلُونَ

“Ey iman edenler, kendinizden aşağı olanı (kâfirleri) sırdaş edinmeyin. Onlar size kötülük yapmada kusur etmezler. Sıkıntıya düşmenizi isterler. Onların (size olan) kinleri ağızlarından taşmaktadır. Göğüslerinin gizlediği ise daha büyüktür. Size ayetleri açıkladık eğer akıl ederseniz.

هَا أَنْتُمْ أُولَاءِ تُحِبُّونَهُمْ وَلَا يُحِبُّونَكُمْ وَتُؤْمِنُونَ بِالْكِتَابِ كُلِّهِ وَإِذَا لَقُوكُمْ قَالُوا آَمَنَّا وَإِذَا خَلَوْا عَضُّوا عَلَيْكُمُ الْأَنَامِلَ مِنَ الْغَيْظِ قُلْ مُوتُوا بِغَيْظِكُمْ إِنَّ اللَّهَ عَلِيمٌ بِذَاتِ الصُّدُورِ

“İşte siz, onlar sizi sevmezken onları seven ve kitapların hepsine iman edenlersiniz. Onlar size rastladıklarında “İman ettik” derler. Yalnız kalınca da size olan kinlerinden parmaklarının uçlarını ısırırlar. De ki: “Kininizle geberin” şüphesiz Allah göğüslerdeki özü hakkıyla bilir.

إِنْ تَمْسَسْكُمْ حَسَنَةٌ تَسُؤْهُمْ وَإِنْ تُصِبْكُمْ سَيِّئَةٌ يَفْرَحُوا بِهَا وَإِنْ تَصْبِرُوا وَتَتَّقُوا لَا يَضُرُّكُمْ كَيْدُهُمْ شَيْئًا إِنَّ اللَّهَ بِمَا يَعْمَلُونَ مُحِيطٌ

“Size bir iyilik dokunsa onları tasalandırır. Size bir kötülük dokunsa onunla neşelenirler. Eğer sabreder ve sakınırsanız onların hilesi hiçbir şeyle size zarar veremez. Şüphesiz Allah yaptıklarını kuşatmıştır.” (Al-i Imran süresi ayet 3/118-120)

Onları dost edinmeyin, onlar sizin hakkınızda iyilik istemezler.

Sıkıntıya düşmenizi isterler. Denmesine rağmen “Ben ikili ilişkilerimle onların kötülüklerini iyiliğe çeviririm” diyenler aldandılar.

“Onlara itaat etmeyin emri” yle biz, bu gün onlardan aldığımız ve İslam’a aykırı olan bütün kanunları dezenfekte etmemiz gerekir.

Adamlar bizi aldatma ihtiyacı bile hissetmiyorlar.

Otuz bin tırlık silahı teröristlere göstere göstere veriyorlar.

“Otuz bin tır” sözü üç kelimeyle söylenmesi kolay ama, tırlar art arda dizilseler, İstanbul ile Ankara arası otobanın sağ şeridini dolduruyorlar.

Terörist başını devlet başkanı gibi kabul edip bizim aleyhimizde görüşüyorlar.

Bütün bunların bize de bir çok faydası oldu.

Seksen milyon insanımız, iman ettiği ayetleri, ilm’el-yakıyn/ilim olarak biliyordu ama şimdi o bilgilerinin doğruluğunu ayn’el-yakıyn/gözleriyle de görerek yaşadı.

Bundan sonra sekiz milyonla inasani ilişkilerimizi İslami kurallara uygun olarak güzel bir şekilde devam ettirmeliyiz.

Çünkü her insan, Hazreti Adem’den kardeşimizdir.

İnsan gibi davranırlarsa neseb kardeşimiz gibi davranırız.

Düşmanca davranırlarsa önce ıslahı için çalışırız, anlamazsa anlatmanın yollarını biliriz.

Siyasilerimiz, onlar hakkında konuşurken “Dostum…” demekten vazgeçtiler.

“Müttefikimiz..” kelimesini azalttılar.

Stratejik ortak olmadıklarını da onlar bizim gözümüze soka soka anlattılar.

Bundan sonra bizi, kimse tutamaz. Açılııııııın….

https://soundcloud.com/erbakan/485-ders-nisa-suresi-81-93-tefsiri-mahmut-toptas

https://soundcloud.com/erbakan/074-kuran-i-kerim-nisa-suresi-001-sifa-tefsiri-mahmut-toptas

#MahmutToptas #Mhmt191031

(18)

Loading Facebook Comments ...