İmansız Emniyyet Olmaz -1

Tarafından   18 Kasım 2015
İMANSIZ EMNİYYET OLMAZ (1) – Mahmut Toptaş – 4 Safer 1437
Batıdan gelen bir ahlaksızlık kasırgasıyla ülkemizde de banka soygunları başladı.
Batıda 1930 lu yılların mafyası, baktı ki polisle uğraşmak zorlaştı, kendilerine devletin içinde yer aradılar ve bulduktan sonra daha önceleri kendilerini yakalayan polislerin koruması altında kanuni soygunlara başladılar.
Bunun üzerine yeni yetmeler de onların kanuni olan haram hazinelerine saldırmaya başladılar.
Köyünüzde, mahallenizde, başkentinizde, dünya devletlerinin başkentlerinde haram yemeden, etrafındaki ihtiyaç sahibi insanların dinine, diline, ırkına bakmadan yardım elini uzatan her kim olursa olsun o köy, mahalle ve şehir tarafından sevilirler, zararlı kişiler bile onlara zarar vermek şöyle dursun zarar verenleri engellerler.
Kış gelince kışlık giyecekler çıkarılır, giyilir ve ondan sonra dışarı çıkılır.
Soğuk sıfırın altına indiğinde yalnız gömlek giyerek çarşıya çıkan olmuyor.
Çıkarsa ne olur?
Havada dolaşan soğuk hemen adama saldırır, her tarafından kuşatır ve onu hasta eder.
Aslında bütün davranışlarımız etrafta olanları etkiler.
Ya iyi yolda etkiler veya kötü olarak etkiler.
Sevgili peygamberimizin:
كُلّكُمْ مِنْ آدَمَ وَآدَمُ مِنْ تُرَابٍ وَأَكْرَمُكُمْ عِنْدَ اللّهِ أَتْقَاكُمْ
“Ey insanlar, İlahınız bir, atanız Adem bir. Hepiniz Adem’densiniz, Adem ise topraktandır. Allah katında en değerliniz takvada en ileri olanınızdır” buyurmuş. (Ebu Davud, Sünen, K. Edeb, Babüttefahur, Vakıdi, Meğazi,) sözü 1400 yıldır Müslümanları iyi yönde etkilediği gibi, kafirlerin içinden doğruluğu arayan insaflı insanları da etkilemeye devam ediyor.
İran asıllı, garip ve fakir Selman’ı Farisi için “Selman bizdendir” hadisi Osmanlı’da kanun haline gelmiş ve yedi iklim dört bucakta kimlikli kimliksiz hiç bir kimseye zulmedilmemiştir.
İtalya’da konuşan bir profesörümüze, dinleyicilerden bir Ermeni, “Osmanlı bize zulmetti” dediğinde, Profesör, “Bu cümleni Ermenice söyle” demiş.
“Ben Ermenice bilmiyorum” dediğinde “Sen yüz yıl içinde özgür zannettiğin bu ülkede dilini koruyamamışsın, Türkiye’deki Ermeniler, bin yıldır Müslümanların adaleti içinde yaşadılar ve hala dillerini korudular.” Der.
1915 ten bu yana yapılan haksızlıklardan Müslümanları sorumlu tutamazlar.
Çünkü Avrupalılar, bazı insanlara destek vererek Osmanlıyı yıktılar ondan sonra Türkü de, Ermeni’si de, Rum’u da, Yahudi’si de Kürdü de, Müslümanı da Kafiri de sızlanmaya başladı.
Sözlerimize ve davranışlarımıza dikkat edeceğiz.
Midesini rakı, şarap, viski, votka gibi uyuşturucularla dolduran adamın gözlerinden fırlayan bakışları, ağzından çıkan bozuk kelimeleri, burnundan çıkardığı kötü kokuları, ayağının yampiri basışı çevrede kötü etki bırakırken adam aslında kendine kötülük yapmaktadır.
Tenini haramla besleyenler, ne kadar makyaj yaparlarsa yapsınlar haramileri kendilerine çekerler.
İster birey olsun, ister devletler olsun, birey cüzdanını haramla doldurursa, devletler hazinesini sömürüyle doldurursa ne kadar sıkı güvenlik tedbiri alırsa alsın kendini koruyamaz.
Dünyanın en iyi korunan  harami başkanları koruma amirinin kurşunuyla veya doktorunun ilacın içine  koyduğu zehirle  öldürüldüler.
Çocuk için dünyanın en güvenli yeri Ana kucağıyla baba ocağıdır.
En azılı teröristler bile, anasıyla babasına terör estirmezler.
Çünkü anayla baba. Çocuğuna verir ve verdiğini başa kakmaz, verişinden zevk alır.
Bazı yaramaz çocuklar, ana ve babasına eziyet etseler, ana ile bana yine de yavrularına iyilik yapmaya devam ederler.
Devletler, fert/bireylerden meydana gelir.
Yöneticiler, milletin velayetini üstlenirler.
Yönetici kendi ailesinin velisi olarak ailesine ne yapıyorsa, velayeti altındaki herkese aynı şeyleri düşünmek ve yapmakla zorunludur.
Komşu devletlerle münasebeti ev komşusu gibi bilecektir.
Kimsenin, canına, malına, ırzına namusuna, zarar vermeyecek aksine komşuların bile servetlerinin sömürülmesi şöyle dursun, geçerli akçeye satılmasına veya satın almaya dikkat edecek.
Sömürmek, komşu malını veya bir başka il ve ilçenin malını çalmaya benzer.
Kanunlara uygun olsa bile Şeriata uygun olmadığı için hırsızlığı yapmayacak.
Kanunları yapan kim olursa olsun, hiç bir insanın aklı veya iki yüz devletin seçilmiş başkanlarının aklı yedi milyarı kuşatacak durumda olmadığından yedi milyarı kuşatacak derecede olamaz.
Sömürüyü, kanunlara uygun olarak yaparsa ne olur?
Sivri sinek en iyi kan tahlili yapan böcekmiş.
Haramiler, teröristler, nerde haram mal varsa, nerede kanla beslenen insan varsa, nerde insanların feryadını en güzel müzik diye dinleyen varsa onlar da o haramilerin üzerine sürülürmüş.
Not: Yarın, Kur’an-o Kerim’den örneklerle güvenliğin şartlarını yazacağım.

(15)

Loading Facebook Comments ...