HAMDOLSUN – 09/04/2018 – MAHMUT TOPTAŞ

Tarafından   9 Nisan 2018

HAMDOLSUN – 09/04/2018 – MAHMUT TOPTAŞ

Allah’a kul olmak için yaratıldığımızın farkına vardırıldığımız için Rabbimize hamdolsun.

Müslüman anne ve babadan meydana getirildiğimiz için de yaratanımıza hamdolsun.

Komşularımızın, köyümüzün, mahallemizin, şehrimizin, ülkemizin insanlarının Müslüman olmasından dolayı Rabbimize hamdolsun.

Bir tek Müslümanın uğramadığı yerlerde yaşayan insanlara da, Allah’ı bulacak akıl ve gönül veren Vehhab’a hamdolsun.

Bu dünyada neyi nasıl yapacağımızı öğretecek kitap olan Kur’an-i Kerimi indirene hamdolsun.

O kitabı nasıl anlayıp nasıl uygulayacağımızı öğreten, örnek ve önder olacak peygamberimiz hazreti Muhammed sallallahü aleyhi ve sellemi gönderene hamdolsun.

Gökyüzünde trilyonlarca yıldızı, güneşi, ayı yaratan, bizi onlarla ışıtan, ısıtan, karanlık gecelerde gemilere, rasathanelere, yolculara yol gösteren, her biri “Beni Allah yarattı” diye göz kırpan ve bize Allah’ı hatırlatan yıldızları yaratana hamdolsun. (En’am 1)

Yeryüzünü, havayı, suyu, yiyecekleri, denizleri, çiçekleri, çocukları, taşları, kuşları….yaratana hamdolsun.

Yeryüzünü kirleten, insanları köleleştiren, yaratılan nimetleri tekeline geçiren, fakirin hakkını vermeyen, mavi, yeşil, rengarenk dünyayı kana boyayan Firavun, Nemrut, Karun, Haman, Ad, Semud gibi zalimlerin neslini kurutan, her şeye gücü yeten Allah’a hamdolsun. (En’am 45)

Çağdaş firavunlara nasıl engel olacağımızın yollarını gösteren Rabbimize hamdolsun.

Bize cennetin yolunu gösterene hamdolsun. (A’raf 43)

Cennete doğru giden peygamberler, Sıddıklar, şehitler ve Salihlerin izinden gitmeyi nasip edene hamdolsun.

Dünyanın bütün çiçeklerinin kokusundan daha güzel kokulu erkek ve kız çocukları veren ve onları namaz kılanlardan eyleyen Allah’ımıza hamdolsun. (İbrahim 39)

Kendisini yönetemeyeceği kadar zayıf hisseden ve Avrupa, Amerika, Rusya, Çin kriterleriyle yönetilmesini isteyerek kula kulluğu tercih edenlere karşı, Allah’ın kriterleriyle yönetilme isteğini bize lütfederek özgürlük nimetini sunan Rabbimize hamdolsun. (Nahl 75)

Çocuk edinmeyen, mülkünde, otoritesinde, yaratmasında, yaşatmasında, yönetmesinde ortağı olmayan, ve hiçbir şeye ihtiyacı bulunmayan Allah’a hamdolsun. (İsra 111)

Kulu Muhammed’e Kur’anı indiren, kafirleri azapla uyararak, müminleri cennetle müjdeleyerek herkesin doğru yolu bulmasını isteyen Rabbimize hamdolsun. (Kehf 1-2)

Atı, katırı, eşeği hem süsümüz, hem ağırlıkları taşıyan nakliyemiz ve bineğimiz olarak yaratan, kamyonu, treni, gemiyi, otobüsü, uçağı yapacak akılları yaratan şefkatli ve merhametli Rabbimize hamdolsun. (Nahl 8, Mü’minun 28)

İndirdiği İslam diniyle ve ilimle, iman eden her ırk ve renkten insanları bütün kafirlerden ve bir çok mü’minden üstün kılan Allah’a hamdolsun (Neml 15, Al-i Imran 139)

Gökten yağmurlar indirip yeryüzünü dirilten, Allah’a kul olamayan, kendisi gibi kullara kul olanlara bile “Yağmuru Allah yağdırır” dedirten Allah’a hamdolsun. (Ankebut 63)

Hamd, göklerin Rabbi, yerin Rabbi ve bütün alemlerin Rabbine olsun. (Casiye 36)

#MahmutToptas #Mhmt180409

(18)

Loading Facebook Comments ...