…:: MAHMUT TOPTAŞ ::… SİZ GÜL DİKİN BÜLBÜLÜ HER YERDEN GELİR 11/04/2018

Tarafından   11 Nisan 2018

…:: MAHMUT TOPTAŞ ::… SİZ GÜL DİKİN BÜLBÜLÜ HER YERDEN GELİR 11/04/2018

İmam Ebu Hanife (rh.), zamanının sultanının yanlış işlerine müdahale etmiş, doğruyu da söylemiş, yanlış kararlarını onaylamamış ve H.150-M.767 yılında 70 yaşında iken hapishanede vefat etmiş.

Kur’an, Sünnet ve bu ikisinden aldığı nur doğrultusundaki görüşleri Selçuklu Sultanlarına yol gösterdiği gibi 600 yıl Osmanlının yönetimine de yol göstermiştir.

Halen dünyadaki Müslümanların çoğunluğu, onun içtihatlarına göre İslâm’ı yaşamaya devam etmekteler.

Romalı bir köle olan Epiktetos (50-130) o günün anlayışına göre çok ileri olan fikirlerinden dolayı hapse atılır. Ömrü hapishanelerde geçer ama Stoacı felsefenin öncülerinden olarak hala felsefe kitaplarında yaşamaya devam etmektedir.

Kısacık bir ömre sahip olan gül, gülyağı kazanlarında kaynadıktan, cenderelerde sıkıştırıldıktan sonra gülyağı şişelerine girerek ömrünü uzatmakta ve güzel yerlerde ve güzel insanlar tarafından en güzel şişelerde taşınmakta.

Mumun başı ateşe verilse ve mum eriyip yok olsa, mum yine de gam yemez.

Çünkü kendini yakanlara ışık vermenin aydınlığı ve sevinci ona yeter.

Biz, insanlığın inkar sokaklarında cehenneme yol alırken kendi şahsi doğrularımızı değil, yaratanımızın doğrularını ve onun elçisinin doğrularını söylemeye devam edeceğiz.

Kur’an’dan ışığını alan doğrular kıyamete kadar aydınlatmaya devam edeceklerdir.

Muhterem Necmattin Erbakan merhumun (29 Ekim 1926-27 Şbat 2011):

“Ağır Sanayi Hamlesi” ile

“Önce Ahlak Ve Maneviyat” parolası daha sağlığında her insanın gönlünde kök saldı.

Üniversitede binlerce öğrenci yetiştiren, ilk “Gümüş motoru” yapan ve üretime geçen, bu tür sanayinin devlet eliyle olması için siyasete atılan, Süleyman Demirel tarafından veto edildikten sonra Konya’dan bağımsız milletvekili seçilen, üç defa partisi kapatılan, kendisi hapse atılan, siyasi yasaklar konulan ama yılmayan Muhterem Necmettin Erbakan, sevenlerini derinden etkilediği gibi sevmeyenlerinin de ufkunu açtı.

#MahmutToptas #Mhmt180411

(28)

Loading Facebook Comments ...