KÜRESEL KAFİRLİK BAŞARILI OLAMAYACAK 21/11/2017

Tarafından   21 Kasım 2017

Firavun, kendi zulüm saltanatını rahatlıkla devam ettirebilmesi için İsrail oğullarını parçalara ayırmıştı.

Onlar da bu durumdan memnun ve birbirleriyle çatışarak Firavuna karşı direnememe mahcubiyetini birbirlerini yıpratarak gideriyorlardı.

Rabbimiz, bizi bu duruma düşmekten alıkoymak için şöyle haber veriyor:
إِنَّ فِرْعَوْنَ عَلَا فِي الْأَرْضِ وَجَعَلَ أَهْلَهَا شِيَعًا يَسْتَضْعِفُ طَائِفَةً مِنْهُمْ يُذَبِّحُ أَبْنَاءَهُمْ وَيَسْتَحْيِي نِسَاءَهُمْ إِنَّهُ كَانَ مِنَ الْمُفْسِدِينَ

“Şüphesiz Firavun, yeryüzünde büyüklük tasladı ve ülke halkından bir gurubu zayıflatmak için onları gurup/kastlara ayırdı. Onların (İsrail oğullarının) erkek çocuklarını öldürüyor, kızlarını sağ bırakıyordu. Şüphesiz o bozgunculardandı.” (Kasas süresi ayet 28/4)

Kralın uleması, kralın yanından 25 yıl öncesinde ayrılmaya başlamıştı.

Krala uygun tefsir, hadis, fıkıh yorumları yapmayanlara, kral kapıları açılmayınca onlar durumun ne getireceğini bildiklerinden “Severek ayrılalım” diyerek, gönülden gelmeyen “Hoşça kal” vedalarıyla yurt dışında kalacak yer aramaya başlamışlardı.

O günlerde alimlere “Vahhabiliğe uyum sağlamama” damgası vuruluyordu bu günlerde “Amerika’ya diş bileme” suçlaması gündemde.
Bunu doğrudan söylemiyorlar. “Işıdcı, Deaş’cı” suçlamasıyla, “onlara destek veriyor” iftirasıyla etkisiz hale getirdiklerini zannediyorlar.

Işık nerede olursa olsun ışık verir.
İslam aleminde halkını doğru yolda tutmaya çalışan ulemanın yıpratılması hareketi bölgesel olarak hep vardı ama son 25 yıldır bütün dünyada, aynı anda hızlı bir şekilde devam ediyor.

Zarar verebilirler mi? Hayır.
Bu “Hayır” sözünü ben söylemiyorum. Rabbimiz:

إِنْ تَمْسَسْكُمْ حَسَنَةٌ تَسُؤْهُمْ وَإِنْ تُصِبْكُمْ سَيِّئَةٌ يَفْرَحُوا بِهَا وَإِنْ تَصْبِرُوا وَتَتَّقُوا لَا يَضُرُّكُمْ كَيْدُهُمْ شَيْئًا إِنَّ اللَّهَ بِمَا يَعْمَلُونَ مُحِيطٌ

“Size bir iyilik dokunsa onları (Kafirleri) tasalandırır. Size bir kötülük dokunsa onunla neşelenirler. Eğer sabreder ve sakınırsanız onların hilesi hiçbir şeyle size zarar veremez. Şüphesiz Allah yaptıklarını kuşatmıştır.” Buyurur. (Al-i Imran süresi ayet 3/120)

Canımızı alsalar, şehid makamına yükseltirler.
Malımızı alsalar, yükümüzü hafifletirler, bir yere çakılıp kalıp, mal bekçisi olup, kokmamızı engellerler.

Kandili, nereye asarsanız orayı aydınlatır.
Ama, din düşmanlarının hedefi, alimler de değil.
Onlar, İslam düşmanlığı yapıyorlar.

İslam’ı da alimler ayakta tuttuğuna göre onların dillerinin kısılması gerekir.

Ağzını parayla doldurup konuşamaz hale gelecekler var, Makam ve şöhretle susturulanlar var, Cennetin bir gülünü bütün dünyaya değişmeyenleri de Bangladeş’te olduğu gibi “1970 yılında sen suç işlemiştin” diye asıyorlar.
Yemen’de Sünni alimi Şii kılıklı kişinin kurşunuyla, Şii alimi Sünni kılıklı adamın kurşunuyla yok ediyorlar.

Başarılı olurlar mı?

Firavun, Nemrut, Hülagu… kafirleri başarılı olamamışta bunlar mı başarılı olacaklar…

#Mhmt171121

(24)

Loading Facebook Comments ...