İSLAM DÜŞMANLARININ İSLAMA HİZMETİ MAHMUT TOPTAŞ 08/02/2019 CUMA

Tarafından   8 Şubat 2019

İSLAM DÜŞMANLARININ İSLAMA HİZMETİ
MAHMUT TOPTAŞ
08/02/2019 CUMA

Şam, Mısır, Bağdat, Antik Atina, Konstantin’iye, Roma gibi şehirlerde halkın yüzde seksenini oluşturan köleler arasında kulaktan kulağa bir haber dolaşır:

Arabistan’da bir adam peygamberim diyerek ortaya çıkmış. Kölelerle aynı sofrada yemek yermiş. En kutsal mekan olan camilerinde zenginlerle fakirler ve köleler aynı safta namaz kılarlarmış.

Köleyi özgürleştirmek en güzel sevaplardan sayarmış.

Zenginler arasında da faizin, karaborsanın, sömürünün, rüşvetin, haksız kazancın her çeşidinin, uyuşturucunun ve ticaretinin, zinanın ve ticaretinin… yasak olduğu haberi onların korkularına sebep olmuş.

Devlet mafyasına ve devletin alt birimi olan mafyalara da bir korku, haksız yere adam öldürenlerin cezalandırılacağı, ülkelerin mallarına el koymanın yasaklanacağı korkusu sarmış.

Haksız yere canından malından namusundan olanlar hep #Mekke tarafından gelecekleri beklemişler.

Köleler, kurtarıcımız çıkmış ve bizi de kurtaracak diye umutla yaşamışlar.

Alınıp satılan kadınlar kurtarıcılarını beklemişler.

Kafirlerin aleyhte propagandası İslamın yayılmasına yardım etmiş.

Hatırlayın 2005 yılında Danimarkalı bir karikatürist, kendi iç dünyasının karikatürünü çizmiş ve altına Sevgili peygamberimizin adını yazmıştı da yer yerinden oynamıştı.

Bütün il ve ilçelerimizde tepki veren meydan mitingleri yapılmıştı.

Ne oldu? #Danimarka’da beş bin insanın #Müslüman olmasına sebep olmuştu

Buyurun okuyun: 16/08/2005 tarihli Milliyet gazetesinde İRFAN KURTULMUŞ Kopenhag’dan bildiriyor:

Danimarka’da İslamiyet ‘moda’

Haftada 5 – 10 gencin Müslüman olduğu Danimarka’da, son birkaç yılda İslamiyet’e geçenlerin sayısının da 5 bini bulduğu açıklandı Yükselen trend.

İSLAMİYETİN, Danimarka’da yükselen trend olduğu ortaya çıktı. Kopenhag Üniversitesi’nden Tina G. Jensen ve Kate Östergaard, İslamiyet’i kabul eden 300 genç arasında bir araştırma yaptı. Araştırma sonucu, ülkede, haftada 5 – 10 gencin Müslüman olduğu, son birkaç yılda Müslüman olan Danimarkalı sayısının da 5 bini bulduğu anlaşıldı.”

Buyurun başta Milligazete ve bütün gazetelerin hepsinin verdiği bir haberi okuyun:

Hollanda’nın aşırı sağcı Özgürlük Partisi PVV’den 2010 ile 2014 arası milletvekil olan Joram van Klaveren Müslüman oldu.

Aşırı sağ parti PVV’nin eski üyesi Joram van Klaveren dün İslam’a geçtiğini duyurdu. Klaveren Hollanda Radyosu’da yaptığı konuşmada nasıl Müslüman olduğunu anlattı.

Joram Van (39) İslami tenkit etmek için kitap yazarken Müslüman olduğunu anlattı. Klalveren "Kitabı yazarken üst üste karşılaştığım şeyler benim İslam hakkındaki düşüncelerimi değiştirdi" dedi.

2010 ile 2014 yılları arasında #Hollanda’nın aşırı sağcı partisi olan Özgürlük Partisi’nin milletvekili olan Van #Klaveren, PVV’nin lideri Geert Wilders’in Faslılarla ilgili ırkçı söylemlerinden biri olarak bir mitinginde destekçilerine sorduğu "Ülkede daha az mı yoksa daha çok mu Faslı istiyorsunuz?" sorusuna kalabalığın "Daha az, daha az" diye bağırmasından sonra partisinden istifa etti.

PVV partisindeyken aşırı şekilde İslam karşıtı bir politikacıydı. Klaveren, #NRC gazetesinde yer alan İslam karşıtı ifadeleri için kendisini suçlu hissedip hissetmediği sorusu üzerine, "Bu ifade basitçe yanlıştı. O zaman PVV’nin politikası, ‘yanlış olan her şey, şu ya da bu şekilde İslam ile ilişkilendiriyordu" dedi.

PVV’nin eski siyasetçilerinden daha önce Müslüman olan Arnoud van #Doorn, Twitter’den yazdığı bir mesajla kararından dolayı Van Klalveren’i tebrik ederek "PVV’nin İslam’a dönenleri yetiştiren bir yer olacağını asla düşünmezdim" dedi.

Rabbimiz buyurur:
يُرِيدُونَ أَنْ يُطْفِئُوا نُورَ اللَّهِ بِأَفْوَاهِهِمْ وَيَأْبَى اللَّهُ إِلَّا أَنْ يُتِمَّ نُورَهُ وَلَوْ كَرِهَ الْكَافِرُونَ

“Ağızlarıyla Allah’ın nurunu söndürmek isterler. Kâfirler hoşlanmasalar da, Allah nurunu tamamlayacaktır.
هُوَ الَّذِي أَرْسَلَ رَسُولَهُ بِالْهُدَى وَدِينِ الْحَقِّ لِيُظْهِرَهُ عَلَى الدِّينِ كُلِّهِ وَلَوْ كَرِهَ الْمُشْرِكُونَ

#MahmutToptas #Mhmt190208

O, hidayet ve hak din ile bütün dinlere üstün gelmesi için Rasülü’nü gönderendir. Müşrikler hoşlanmasalar da.” (Tevbe süresi ayet 32-33, Saff süresi ayet 8)

Sevgili peygamberimiz:
وَإِنَّ اللَّهَ لَيُؤَيِّدُ هَذَا الدِّينَ بِالرَّجُلِ الْفَاجِرِ

“Allah, bu dini facir (Kafir ve günahkar Müslümanla da” güçlendirir” buyurmuş. (Buhari Sahih, K. Cihad, Bab 178, K. Kader, bab 4)

(1)

Loading Facebook Comments ...