CORONAVİRÜSÜ MÜ GAVURLUK MİKROBUMU 29 Nisan 2020 Çarşamba Mahmut Toptaş

Tarafından   30 Nisan 2020

CORONAVİRÜSÜ MÜ GAVURLUK MİKROBUMU
29 Nisan 2020 Çarşamba
Mahmut Toptaş

Gavurluk mikrobu, bu günlerde önce Ruslar tarafından geldi Afganistan’ın üzerine ve yüz binlerce Müslümanı öldürdü.

Ardından Hıristiyanlığın Amerika versiyonu geldi Afganistan’a ve yine o da aynı öldürme işini devam ettirdi ve halen ettiriyor.

Coronavirüsünün öldürdüğü insan sayısından fazladır Gavurluk virüsünün öldürdüğü Müslüman sayısı.

Ayrıca veba, yangında yanmak, depremde yıkıntı altında kalmak, suda boğulmak gibi elde olmayan kazalarda ölen Müslümanların şehit sevabı alacağını ifade eder sevgili peygamberimiz:

عَنْ أَبِى هُرَيْرَةَ قَالَ قَالَ رَسُولُ اللَّهِ -صلى الله عليه وسلم- « مَا تَعُدُّونَ الشَّهِيدَ فِيكُمْ ». قَالُوا يَا رَسُولَ اللَّهِ مَنْ قُتِلَ فِى سَبِيلِ اللَّهِ فَهُوَ شَهِيدٌ قَالَ « إِنَّ شُهَدَاءَ أُمَّتِى إِذًا لَقَلِيلٌ ». قَالُوا فَمَنْ هُمْ يَا رَسُولَ اللَّهِ قَالَ « مَنْ قُتِلَ فِى سَبِيلِ اللَّهِ فَهُوَ شَهِيدٌ وَمَنْ مَاتَ فِى سَبِيلِ اللَّهِ فَهُوَ شَهِيدٌ وَمَنْ مَاتَ فِى الطَّاعُونِ فَهُوَ شَهِيدٌ وَمَنْ مَاتَ فِى الْبَطْنِ فَهُوَ شَهِيدٌ

(Müslim, Sahih, K. İmara, bab 51 babü beyan’iş-Şüheda)

Amerika’da mutasyona uğrayan Hıristiyanlık Amerika gavurları eliyle Irak’a sıçradı ve bir yılda bir milyonun üzerinde Müslüman öldürdü.

Ocak ayında adından bahsedilen Koronavirüsü üç aylık zaman içinde bütün dünyada ölümüne sebep olduğu insan sayısı bu günlerde daha milyona yaklaşamadı.

Birleşmiş Milletler başta olmak üzere bütün ülkeler Korona virüsüne karşı birlik olabildiler.

Birlikte hareket ederek bu salgının önünü almaya çalışıyorlar.

Coronavirüsü, ölenlerin can taşıdığını ve düştüğü evlerdeki yaşayanların yüreğini yaktığını gösterdi.

Irakta bir buçuk milyona yakın Müslüman öldürülürken, Suriye’de Rus, Amerikan, Beşşar Esed ve işgalci Siyonist güçlerinin öldürdüğü milyona yakın Müslümanın haberini dünya basını, televizyonları verirlerken bir fok balığı verirken yüz ve sözlerindeki acıma duygusu olmadı ölen Müslümanların haberini verirken.

Şimdi dünyanın her şehrinde, her köyünde birkaç eve bu Korona acısı inince bütün yüreklere indi aslında bu acı.

Halbuki Kur’an-i Kerimde Rabbimiz, Hazreti Musa’yı terk edip ve Tevrat’ı tahrif edip istila, işgal, talan ve katliamlar yapan İsrail oğullarını uyarmak için haksız yere her hangi bir kişiyi öldürenin bütün insanlığı öldürmesi gibidir anlamında şöyle insanlığı uyarmıştı:

مِنْ أَجْلِ ذَلِكَ كَتَبْنَا عَلَى بَنِي إِسْرَائِيلَ أَنَّهُ مَنْ قَتَلَ نَفْسًا بِغَيْرِ نَفْسٍ أَوْ فَسَادٍ فِي الْأَرْضِ فَكَأَنَّمَا قَتَلَ النَّاسَ جَمِيعًا وَمَنْ أَحْيَاهَا فَكَأَنَّمَا أَحْيَا النَّاسَ جَمِيعًا وَلَقَدْ جَاءَتْهُمْ رُسُلُنَا بِالْبَيِّنَاتِ ثُمَّ إِنَّ كَثِيرًا مِنْهُمْ بَعْدَ ذَلِكَ فِي الْأَرْضِ لَمُسْرِفُونَ

“Bundan dolayı İsrail oğullarına şöyle yazdık: "Kim, adam öldürmeyen, yeryüzünde bozgunculuk çıkarmayan bir adamı öldürürse, bütün insanları öldürmüş gibidir. Kim de bir canı kurtarırsa, bütün insanları kurtarmış gibidir. Elçilerimiz onlara apaçık delillerle geldiler. Bundan sonra da onlardan bir çoğu yeryüzünde aşırı gittiler.” (Maide süresi ayet 5/32)

Bu gün için araştıralım, Çin’in Doğu Türkistan’da öldürdüğü Müslüman sayısı, Koronanın öldürdüğünden fazla çıkabilir.

Amerika’nın Afganistan’da, Irak’ta, Suriye’de öldürdüğü Müslüman sayısı da Korona’nın öldürdüğünden fazla çıkabildiği halde ondan bahseden olmadığı gibi Birleşmiş Milletlerin kılı kıpırdamıyor.

Müslümanların ana kitabı Kur’an’da geçen “Nefsen” kelimesindeki “en” tenkir tenvini, haksız yere öldürülen herhangi bir ülkede, her hangi bir ırktan, herhangi bir renkten ve sosyal farklılıktan bir insanı öldüren bütün insanlığı öldürmüş gibidir” derken dünyanın herhangi bir yerinde haksız yere bir tek adam öldürüldüğünde sekiz milyarın tepki göstermesini ister.

Sevgili peygamberimiz de;

عَنْ عَبْدِ اللَّهِ بْنِ عَمْرٍو

أَنَّ النَّبِيَّ صَلَّى اللَّهُ عَلَيْهِ وَسَلَّمَ قَالَ لَزَوَالُ الدُّنْيَا أَهْوَنُ عَلَى اللَّهِ مِنْ قَتْلِ رَجُلٍ مُسْلِمٍ

“Müslüman bir insanın öldürülmesinden, (insansız) bir dünyanın yok olması Allah katında daha ehvendir” buyurmuş. (Tirmizi, Sünen, K. Diyat 5, İbni Mace, Sünen, K. Diyat,1)

Bu imanla büyüyen İmamı Gazalinin hocası, İmam-ül Harameyn-el Cüveyni (Hicri 419-478):

وأموال الدنيا لو قوبلت بقطرة دم لم تعدلها

“Bir damla kanla bir dünya malının tamamı karşılaştırılsa bir damla kana denk gelmez” der. (el-Ğıyasi s:256)

Aynı ma’nayı İmam Gazali de el-Müstasfa 1/314 de tekrarlamış. Aynı kültürden sulanan Mehmet Akif Merhumda:

“Bütün dünya için bir damla kan çoktur” diyorlar, sen,

Şu ma’sum ümmetin seller akıttın hûn-i pâkinden” deyivermiş.

Sevgili peygamberimiz, İslam kültürünün evrenselleşmesi için gayret göstermiş, doğuyu ve batıyı birleştirmiş, İstanbul’u ve Roma’yı işaretlemiş. Sağlığında Türkiye topraklarının İki buçuk katı toprak fethetmiş ama iki taraftan harp meydanında ölenlerin sayısı 240 ı geçmemiş. (Bak : Prof. Dr. Muhammed Hamidullah, Hz. Muhammed in savaşları, s:11)

Atom bombası yaparak, ülkelere üsler kurarak, mazlumları öldürerek, can güvenliğinizi sağlayamazsınız.

Firavun, sizden daha katı tedbirler almıştı ve doğan erkek çocuklarını öldürmüştü ama ölümü o çocuklardan birinin elinden olmuştu.

Hem de kendi beslediği Hz. Musa sallallahü aleyhi ve sellemin elinden olmuştu.

Atalarımız, tarihin derinliklerinden bize nasihat eder: “Ne ekersen onu biçersin. Eden bulur.”

#MahmutToptas #Mhmt200429

https://chat.whatsapp.com/Gad2p9EMCpbGFIQ1Do4Rk6 (Kur’an-ı Kerim Tefsiri gruplarından birinde varsanız katılmayınız.)

https://soundcloud.com/erbakan/494-ders-hadid-suresi-1-15-tefsiri

(10)

Loading Facebook Comments ...